DİYARBAKIR DİCLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMEN AB-I HAYAT GİBİDİR

Dicle Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Alparslan KILIÇ’ın destekleriyle alınan kitaplar  İlkokul ve Ortaokul öğrencilerine dağıtıldı.
ÖĞRETMEN AB-I HAYAT GİBİDİR

     23 Mart 2018 Cuma günü, Terkan bölgesinde bir dizi ziyaret gerçekleştiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahsum BURUCU ile birlikte Şube Müdürü Nesim BİLTEKİN,Neriman İLHAN ve  Ayşe KESKİN Sergenli İlk-Ortaokulu ve Meydan İlk-Ortaokulu’nda derslere iştirak ederek öğrenciler ile bir araya geldi.Öğrencilere kitap ve kırtasiye malzemesi yardımında bulunarak gönülleri fethettiler.

   Meydan İlkokulu’nda eski öğrencileri ile buluşan Neriman İLHAN,öğrencileri ile hasret giderirken öğretmenliğin ne kadar mukaddes bir görev olduğunu yüreklere nakşetti.Öğrencisinin yazmış olduğu bir mektupla yola çıkan İLHAN,”Geçtiğimiz yerlerde iz bırakmamız gerekir ki,geride bıraktıklarımıza ışık olabilelim.  Öğretmenlik, insanlık tarihinin maddi bir ölçütü olmayan ölümsüz mesleğidir. Âb-ı hayat gibi bir şey. Öğretmen tüm zorluk ve imakansızlıklara rağmen  can verir bir topluma”ifadelerini kullandı.

  Milli Eğitim Müdürü Mahsum BURUCU,”İlçede eğitimin daha üst düzeye yükseltilmesi  ve öğrencilerimizin en iyi şartlarda eğitim görmeleri için tüm gayretlerimiz devam etmektedir. Zaman zaman okullarımıza yaptığımız ziyaretlerle eğitime verdiğimiz çeşitli destekler sayesinde her geçen gün bir adım daha yükselmekteyiz” dedi.Bir toplumu ayakta tutmanın en önemli unsurlarından birinin Eğitim olduğunu söyleyen BURUCU;”Eğitim, Okuduğu kitapta kendinden olanı bulabilmek,karşısındaki insanda kendinde olmayanı bulup iyi ise kendine yerleştirebilmektir,kendi açığını bulup telafisini yapabilmektir.Her çocuğun kendi dünyasında aslında yetişkin olduğunu kabul edebilmek,Zorla davranış değişikliğini empoze etmek yerine kendinden başlayıp o davranışı  onun özümseyerek yapmasını sağlayabilmektir Eğitim” dedi. Çocuklarımızın empati kurabilme düşüncelerini bu kitaplarla zenginleştirerek karşılıklı sevgi ve saygı bağlarının daha da güçleneceğini belirtti.

 

25-03-201825-03-201825-03-201825-03-201825-03-201825-03-201825-03-201825-03-201825-03-2018

 

 

Dicle - 0412561 23 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.