DİYARBAKIR DİCLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Abdulnasır ERGÜVEN´İN 10 Kasım Anma Mesajı

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, büyük devlet adamı Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, sonsuzluğa uğurladığımız günün 76. yıl dönümünde onu bir kez daha saygıyla, sevgiyle ve rahmetle anıyoruz.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Abdulnasır ERGÜVEN´İN 10 Kasım Anma Mesajı

Tüm insanlığa rehber olan kurtuluş mücadelesi destanımız, aziz milletimizin, yeryüzünde var olma çabasının eşsiz timsali olarak, tarihteki şanlı yerini almıştır. Dünyanın en güzel coğrafyasında, çağdaş, hür ve medeni bir toplum olarak Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet varlığı ve birliği inanç ve ülküsüyle, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından Anadolu’da başlatılan kurtuluş savaşı destanı, her Türk vatandaşının övünç kaynağı ve en öncelikli rehberidir.

  

Mustafa KemalAtatürk, tüm yaşamını ulusumuzun bağımsızlığına adamış, milleti ile birlikte başlattığı kurtuluş mücadelesinde büyük bir zafer kazanarak bizlere cumhuriyeti armağan etmiş, yaşadığı çağa damgasını vurmuş bir liderdir. Büyük devlet adamı ve komutanın aramızdan ayrılışının 76. yıl dönümünde, kurduğu ve bizlere emanet ettiğiTürkiye Cumhuriyeti´ni, cumhuriyetin değerlerini korumak, kollamak, gözetmek ve yeni nesillere aktararak yaşatmak hepimizin ortak sorumluluğu olacaktır.

  

    Bu duygu ve düşüncelerle, 76 yıl önce ebediyete uğurladığımız Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi; rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun.

 

 

Mehmet Abdulnasır ERGÜVEN

     İlçe Milli Eğitim Müdürü

Dicle - 0412561 23 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.