DİYARBAKIR DİCLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MAHSUM BURUCU ´NUN KURBAN BAYRAMI MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ            MAHSUM BURUCU ´NUN                   KURBAN BAYRAMI MESAJI

                     İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MAHSUM BURUCU´NUN KURBAN BAYRAMI MESAJI

    Millet olarak cennet vatanımızda bir Kurban Bayramını daha birlik ve beraberlik içerisinde idrak edecek olmanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz.

    Bayramlarımız yardımlaşma ,birlik,beraberlik ve kardeşliğin tesisi bakımından bizim için anlamlı ve çok önemli günlerdir.Kurban Bayramı İslam Alemi için bir yandan kurbanlarımızla Yüce Allah’a yaklaşma ve yakınlaşmamızı,sabrımızı,şükrümüzü ortaya koymak bakımından ,diğer yandan da paylaşma yardımlaşma ve eşitlenme hasletlerinin yaşatılması yönüyle ayrı bir önem arz etmektedir. Ayrıca dünyanın dört bir yanından Müslüman kardeşlerimiz; arınmak,temizlenmek ve eşitlenmek maksadıyla kutsal topraklarda Hac ibadeti vesilesiyle dünyanın en büyük buluşmasını gerçekleşmektedirler.Bayram;yaklaşma,yakınlaşma,dargınlıkların sona erdirilmesi,küskünlerin kucaklaşması,öksüz ve yetimlerin,hastaların,yaşlıların,engellilerin,kimsesizlerin sevindirilmesi,bakımından bizim için bir fırsattır.Millet olarak ayrı- gayrılıkları ortadan kaldırarak ,birlik ve dirliğe kardeşliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde Kurban Bayramı bizim için yeni bir başlangıç,arınma vesilesi olabilir.

     Bu duygu ve düşünceler içerisinde   en başta vatanımız,milletimiz,devletimiz ve bayrağımız için  canlarını feda eden şehitlerimizin ailelerinin ve kahraman gazilerimizin öğretmenlerimiz,öğrencilerimiz,velilerimiz ve eğitim çalışanlarımız olmak üzere tüm Dicleli hemşehrilerimizin Kurban Bayramını kutlar; hüznümüzü, acımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz, kardeşliğin doğduğu, sevgilerin birleştiği, dargınlıkların bittiği mübarek kurban bayramının ülkemize milletimize ,gönül coğrafyamıza ve insanlığa sağlık,mutluluk  ve huzur getirmesini temenni ederim.

 

 

                                                                                                                                            Mahsum BURUCU
                                                                                                                                        İlçe Milli Eğitim Müdürü

Dicle - 0412561 23 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.