DİYARBAKIR DİCLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HEDEFİMİZE BİRLİKTE HAREKET EDEREK ULAŞACAĞIZ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahsum BURUCU, Okuma Yazma Seferberliği kapsamında yapılan çalışmaları değerlendirmek amacıyla Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda okul müdürleri ve  mahalle muhtarları  ile toplantı yaptı.
HEDEFİMİZE BİRLİKTE HAREKET EDEREK ULAŞACAĞIZ

        Milli Eğitim Müdürü Mahsum BURUCU, okuma yazma seferberliğinde hedeflenen sonuca ulaşmak konusunda Muhtarların katkısının çok önemli olduğuna işaret ederek;”Muhtarlarımız, köyündeki. mahallesindeki vatanadaşlarımız hakkında daha detaylı  bilgilere sahiptir. Okul Müdürleri,Müdür yardımcıları ,öğretmen ve muhtarlarımız işbirliği yaparak ev ev dolaşıp her vatandaşımızın okuryazar olması için çaba göstermelidir.Bu konuda hepimize iş düşüyor. Okuma ve yazma bilmeyen herkese ulaşacağız.Okuma-yazma bilmeyenlerin okullara ve Halk Eğitim Merkezimize müracaat etmeleri konusunda bilgilendirilmesi büyük önem arz etmektedir.”ifadelerini kullandı.

        Okul Müdürlerine okuma yazma bilmeyen vatandaşların bilgilerinin bulunduğu listeler dağıtıldıktan  sonra , çeşitli nedenlerle okuma yazma imkânından mahrum kalmış vatandaşlarımıza ulaşabilmek ve okuma yazma kurslarımızın düzenlenmesi için yapılacak olan çalışmalar görüşüldü.

      Milli Eğitim Müdürü Mahsum BURUCU, seferberlik kapsamında  karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri hakkında değerlendirme yaptıktan sonra yürütülen çalışmalarda ortak hareket edilmesi gerektiğini belirterek  toplantıya katılan tüm Okul İdarecilerimize ve Muhtarlarımıza teşekkür etti.

09-08-201809-08-2018

Dicle - 0412561 23 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.