DİYARBAKIR DİCLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GİTMEDİĞİMİZ OKUL ,GÖNLÜNE GİRMEDİĞİMİZ KİMSE KALMAYACAK!

 İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mahsum  BURUCU okulları ziyaret ederek öğretmenlerle bir araya geldi. Aynı zamanda denetimlerde de bulunan BURUCU, okullarda eğitim-öğretimin sorunsuz şekilde devam etmesi için imkanları dahilinde her türlü ihtiyaçları gidermeye çalıştıklarını belirtti.
GİTMEDİĞİMİZ OKUL ,GÖNLÜNE GİRMEDİĞİMİZ KİMSE KALMAYACAK!

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mahsum  BURUCU ,Sergenli İlk-Ortaokulu.Dede Ortaokulu,Meydan İlk-Ortaokulu ve Dede İlkokulu’nu ziyaret ederek,  eğitimin kalitesini arttırmak  için idareci ve öğretmenler ile birlikte istişarelerde bulundular.Bizim için uzak okul yoktur diyerek Terkan bölgesindeki tüm okulları sık sık ziyaret edeceğini belirtti.Öğretmenlerle bilgi alış verişinde bulunan BURUCU,Yenilenen Öğretim Programları hakkında bilgiler verip öğretmenlerin yeni müfredatı uygulama konusunda dikkatli olmalarını söyledi.Okullardaki sorunlar tartışılıp;Devamsızlık sorununun  ortadan kalkması için veli ziyaretleri yapılması,öğrencilerin okula kazandırılmaları için çalışmalar yapılması kararlaştırıldı. Okuma yazma sorununa öğretmenlerin de fikirlerini alınarak çözüm yolları üretildi.Yeni projelerinden söz eden BURUCU,öğrencilerin okuma alışkanlığı kazanmasında önemli bir yer tutan kütüphanelerin okullarımızda yaygınlaştırılması amacıyla çalışmalar yürütüleceğini  söyledi.Ayrıca terkan bölgesinde yapılacak  ÇPAL bünyesinde İmam Hatip Lisesinin de açılabileceğini belirtti.Bölgede uygun olabileceği düşünülen bir Ortaokulun da İmam Hatip Ortaokuluna dönüştürüleceğini söyledi.

Öğrencilerin akademik başarılarının önemi kadar sosyal faaliyetlerde, iletişimde, sporda, değerler eğitiminde ve sanattaki başarılarının da çok önemli olduğunu belirten BURUCU ,konuya hassasiyetle yaklaşılması ve  okullardaki çalışmaların öğrencilerin bu yönlerini destekleyecek nitelikte olması gerektiğini belirtti.Okullarda Spor Kulüplerinin kurulmasının öğrencilerimize faydalı olacağını söyledi.

 Okul müdürü, öğretmen,  öğrenci ve veli işbirliğinin öneminden bahseden Mahsum BURUCU, “Öğretmenler, öğrencilerine ve topluma doğru bir model olmalı. Bizler öğretmen olduğumuzu  ve  öğretmenliğin de  kutsal bir meslek olduğunu unutmamalıyız.Mesleğimizi icra ederken fark yaratan idareci ve öğretmen olmak durumundayız. Bizim amacımız, güzel, doğru, ahlaklı, sevgi dolu ve topluma faydalı insan yetiştirmektir.Bu sebeple her şeyimizle örnek olduğumuzun bilincinde olarak davranmalı ve bu doğrultuda önce insan ardından toplum yetiştirdiğimizi unutmamalıyız. Çalıştığımız her okulda bir eser,Geçtiğimiz yerlerde de iz bırakmalıyız” ifadelerini kullandı.

 19-09-201719-09-201719-09-201719-09-201719-09-201719-09-201719-09-201719-09-201719-09-201719-09-201719-09-2017

 

Dicle - 0412561 23 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.