DİYARBAKIR DİCLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GELEĞİMİZİ İMHA DEĞİL,BİRLİKTE İHYA EDECEĞİZ!

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle İlçemizde  kutlama programı düzenlendi.
GELEĞİMİZİ İMHA DEĞİL,BİRLİKTE İHYA EDECEĞİZ!

23 Kasım 2018 Cuma günü saat 9:00 ‘da Okullarımız idareci, öğretmen, öğrencilerin katılımıyla çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mahsum BURUCU’nun  Atatürk anıtına çelenk sunmasının ardından kutlama programına Dicle Halk Eğitim konferans salonun’nda devam edildi.Kutlama programına, Dicle Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sayın Alparslan KILIÇ, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, ve öğrenciler katıldı.

Halk Eğitim Merkezi  konferans salonunda düzenlenen kutlama programı saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mahsum BURUCU günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşmasında “  Kültürün ve medeniyetin temelini eğitim öğretim oluşturur ve onun yapıcısı da öğretmendir. Kültür ve medeniyet seviyesini yükseltmiş milletlerin en temel ölçüsü öğretmen ve eğitime verdiği değer ile anlaşılmaktadır.Öğretmen çok iyi bilir ki, sevgi olmadan bu mesleğin ideal bir şekilde yapılması mümkün değildir. Kalbimizde öğrencilerimize duyduğumuz sevgi, onların eğitim öğretim bakımından gelişmesini, kişiliklerinin oluşumunu sağlamakta belirleyici unsurlardır. Kısaca sevgi öğretmenlik mesleğinin özüdür.Kıymetli meslektaşlarım; zor şartlar altında kiminizin ailelerinizden uzak diyarlarda fedakarca mesleğinizi icra edebilme gayreti içerisinde olduğunuzu biliyorum. Lakin bizler Ülkemizin dört yanını kendimize evimiz kabul etmişiz bu nedenle icra ettiğimiz meslek dil, renk farkı gözetmeksizin Vatan için, İman İçin ve Kültürümüz için Daha büyük ve Güçlü bir TÜRKİYE için en ön saflarda yer almayı ve ardımızdan gelecek nesile liderlik yapmayı gerektiriyor. Büyük Türkiye’nin yüksek hedeflerini gerçekleştirmesi için vatansever bilinçli, birikimli ve manevi değerlerimizi kavrayan ve idrak eden nesilleri nesilleri yetiştiren ve yetiştirecek olanlar ise yine öğretmenlerimizdir. Biz yeni nesli nitelikli yetiştirerek geleceğimizi imha değil, birlikte ihya edeceğiz”ifadelerini kullandı.

Öğrencilerimizin müzikler eşliğinde şiir sunumu,skeç ve oratoryo gösterileri ile devam eden etkinlikler  Adaylığı kaldırılan öğretmenlerin yemin törenin ardından sona erdi.

 

 

Dicle - 0412561 23 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.