DİYARBAKIR DİCLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DİCLE’NİN İLK Z KÜTÜPHANESİ AÇILDI

Kocaalan Yatılı Bölge Ortaokulu’nda  Z-kütüphane (Zenginleştirilmiş Kütüphane) düzenlenen törenle öğrencilerin hizmetine açıldı.
 DİCLE’NİN İLK Z KÜTÜPHANESİ AÇILDI

Z –Kütüphane Neler Sunuyor

İnternet hizmeti ve dijital kitap içerikleri ile öğrencilere hizmet verecek olan Z-kütüphane, öğrenciye dilediği zaman çalışma imkânı sunuyor. Z-Kütüphaneler, öğrencilere ödev hazırlama,  dijital öğrenme içerikleri ile çalışma  şansı sağlayacak. Z-Kütüphane ile öğrencilerin araştırmaları daha eğlenceli ve verimli hale gelecek. 

        Dicle’nin  ilk  Z –Kütüphanesi ‘nin açılışı ,Kocaalan Yatılı Bölge Ortaokulu’nda  gerçekleştirildi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın destekleri ile Dicle’de hayata geçirilen Z kütüphanenin açılış töreninde  konuşan Dicle Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sayın Alparslan KILIÇ; öğrencilerle bir süre sohbet ettikten sonra değişen yaşam koşullarına adaptasyon sağlamak için öğrencilerin sürekli okuma, araştırma ve sorgulama kültürünü kazanması gerektiğini belirttiler.

        İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahsum BURUCU “kitaplar, toprağa tutunmaya çalışan bir ağacın kökleri gibidir.Toprağa ne kadar sağlam tutunursa o kadar güçlü ve hızlı büyüyen o ağaç bizi temsil eder.Bizler kitaplara ,sahip olduğumuz değerlere tutundukça gelişip yükselen  bir millet olacağız. Modern bir tasarım ile oluşturulan z- kütüphanede öğrencilerimiz okumanın keyfine, bilgiyi keşfetmenin heyecanına,  varacak. Ders çalışmak ,gençlerimiz için eğlenceli ve verimli hale gelecek. okuma faaliyetlerinin artırılması ve yaygınlaşması için kütüphaneler önem arz etmektedir.Çocuklarımız bu vesileyle doğru bilgilere daha kolay ulaşıp,gelişen teknolojiye daha hızlı ayak uyduracaktır” ifadelerini kullanan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahsum BURUCU,konuşmasının ardından  öğrencilerle sohbet ederek, kitap okumaları konusunda tavsiyelerde bulundu.

 24-11-201824-11-201824-11-201824-11-201824-11-201824-11-2018

Dicle - 0412561 23 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.