DİYARBAKIR DİCLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DİCLE´DE OKUR YAZARLIK SEFERBERLİĞİ

DİCLE´DE OKUR YAZARLIK SEFERBERLİĞİ

     Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan  ve  eşleri Hanımefendi Emine Erdoğan  tarafından ülke genelinde başlatılan “Okuma yazma bilmeyen kalmasın” seferberliği kapsamında ilçemizde de çalışmalara başlandı.Dicle  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahsum BURUCU,Şube Müdürü Nesim BİLTEKİN ve Dicle Halk Eğitim Merkezi Müdürü İhsan AKÜZÜM ile birlikte okul müdürlerine  okuma yazma seferberliği hakkında bilgi verdi.

     Başlatılan seferberlik ile okumaz yazmaz vatandaşlara ulaşabilmek için  herkese görev düştüğünü ifade eden BURUCU,”Kaymakam ve Belediye Başkan vekili  Alparslan KILIÇ’ın talimatları doğrultusunda ilçenin en ücra köylerinde bile okuma yazma bilmeyen herkese ulaşacağız ”dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahsum BURUCU;"Muhtarlarımız, okul müdürlerimiz ve  imamlarımız aracılığıyla gerekli duyuru, çalışmalarla daha geniş kitlelere ulaşacağız. Okuma yazma kurslarına katılmak isteyen vatandaşlara yol göstereceğiz. Ulaşmamız gereken kitlede ,kalbine girmeyeceğimiz kimse kalmamalı .Bununla birlikte Dicle ‘de Okullaşma Oranının da arttırılması gerekir.Okul Öncesi Okullaşma Oranı ve Okur yazarlık Oranının arttırılması için birlikte gayret göstereceğiz.Ülkemizde başlatılan bu seferberlik kapsamında sahalara çıkacağız. Okumaz yazmaz vatandaşlarımızın I. Kademe Yetişkin Okuma Yazma Kurslarına katılmalarını sağlayıp okuryazar hale getirdikten sonra  ve ilkokul düzeyinde öğrenim görmelerini sağlayacak olan II. Kademe Yetişkin Okuma Yazma Kurslarına yönlendireceğiz.  Sahaya çıkacak öğretmenlerimiz, vatandaşlarımıza bilgi verecek ve vatandaşlarımızın kendilerine en yakın okul müdürlüklerine başvuru yapmalarını sağlayacaklardır.Okuma yazma kursu açacak öğretmenlerimizin göstereceği çaba ile çalışmalarımızın daha verimli olacağına inanıyorum.Okuma yazma bilmeyen kimsenin kalmaması için hepimize çok büyük görevler düşüyor. Okur yazar oranının ülkemizde daha ileriye götürülmesi adına daha çok çaba sarf edeceğiz."ifadelerini kullanan Mahsum BURUCU,İlçemizde Okur Yazarlık  Seferberliği başlamıştır.Bundan sonraki süreçte, bu çalışmamızı el birliği ile başarılı bir şekilde tamamlamayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

25-02-201825-02-2018

 

Dicle - 0412561 23 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.