DİYARBAKIR DİCLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DİCLE´DE KARNE HEYECANI

İlçemizdeki öğrenciler, 2018-2019 eğitim öğretim yılının birinci dönemi sonunda karnelerini almanın sevincini yaşadı.
DİCLE´DE KARNE HEYECANI

      Cumhuriyet İlkokulu’nda  düzenlenen karne dağıtım törenine Dicle Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sayın Alparslan KILIÇ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mahsum BURUCU katıldı.

    Bir süre öğrencilerle ve öğretmenlerle sohbet eden  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahsum BURUCU, okulun öğrenci, öğretmen ve yönetici ayakları üzerine oturan bir kurum olduğunu dile getirdi. Öğretmenlerden öğrencilerin kitap okuma alışkanlığını kazanmaları yönünde teşvik edilmelerini isteyen BURUCU ,” Bugün alınan karneler öğrencilerin bir dönem boyunca okul yaşantılarında gösterdikleri performansın değerlendirilmesi olacaktır.   Öğretmenlik görevinin sorumluluk bilinciyle  hareket ederek , yetiştireceğiniz öğrencilerin başarısıyla her zaman gurur duyabilirsiniz. Tatil süresince Bakanlığımızın 2023 Vizyon belgesini tüm öğretmenlerimizin incelemesini ve önümüzdeki yıllar için kendine rehber edinmesini istiyoruz. “dedi. 

    Kaymakamımız Sayın Alparslan KILIÇ ,karne töreni sonrasında öğrencilere güzel bir tatil geçirmeleri temennisinde bulunarak törenden ayrıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahsum BURUCU, ”Büyük bir heyecanla yola çıktığımız 2018-2019 eğitim öğretim yılının birinci dönemini sağlıkla ve başarıyla geride bıraktık. Bu vesileyle, tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Tüm öğretmen arkadaşlarıma, bir dönem boyunca yararlı ve fedakar çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, Karne heyecanımızı sizlerle paylaşıyor, ikinci döneme de aynı coşkuyla başlamak umuduyla, tüm öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller diliyoruz.” dedi.

18-01-201918-01-201918-01-201918-01-2019

 

Dicle - 0412561 23 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.