DİYARBAKIR DİCLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DİCLE ORTAOKULLARI YARIŞIYOR

Dicle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından Organize Edilen Ortaokullar Arası Bilgi Yarışması Kapalı Spor Salonunda Yapıldı.Yarışmaya Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Sayın Alparslan KILIÇ,Hakim,İlçe Emniyet Amiri,Milli Eğitim Müdürü,Şube Müdürleri,okul müdürleri, öğretmen,öğrenciler ve velileri katıldı.
DİCLE ORTAOKULLARI YARIŞIYOR

10  Nisan 2018 Salı günü saat 10.00’da  Yarı Final Yarışması A Grubunda katılan okullar:

1- Kocaalan YBO

2- Koru Ortaokulu

3- Bozoba Ortaokulu

4- Döğer Ortaokulu

5- Durabeyli Ortaokulu

6- Kaygısız Ortaokulu

7-İmam Hatip Ortaokulu

8-Değirmenli Ortaokulu

9-Yeşilsırt Ortaokulu

10- Meydan Ş.A.M.B. Ortaokulu

10  Nisan 2018 Salı günü saat 13.00’da  Yarı Final Yarışması B Grubunda katılan Okullar:

1-      Sergenli Ortaokulu

2-      Dicle Ortaokulu

3-      Dede Ortaokulu

4-      Pekmezciler Ortaokulu

5-      Arı Ortaokulu

6-      Üzümlü Ortaokulu

7-      Karagömü Ortaokulu

8-      Fatih Ortaokulu

9-      Atatürk Ortaokulu

Yarışmaya, ilçemizde bulunan 19 Ortaokulun öğrencileri katıldı. Yarışma esnasında yarışan arkadaşlarına destek  vermek için Kapalı Spor Salonu’na gelen öğrencilerimiz tezahürat edip yarışmacıları motive ettiler.Yapılan elemeler sonucu altı okulumuz arasında yapılan Final Yarışmasında, Yeşilsırt Ortaokulu öğrencilerimiz birinci oldu.

Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekili Sayın Alparslan KILIÇ Yarışmada 1.olan Yeşilsırt Ortaokulu’na birincilik kupasını verdiler. Yarışmayı kazanan  Burak AKALP,Zerda TARLAK,Yakupcan AYDOĞMUŞ  ‘a ödül olarak tablet verildi.

Yarışmayı  2. Olarak kazanan Fatih Ortaokulu öğrencilerine Devrim ANDİÇ,Mehmet Yusuf AKÇAKAYA Özgül OZAN’a ödül olarak MP 4 ve okula da İkincilik kupasını İlçe Hakimi İbrahim KAZAK verdi.

İlçe Emniyet Amiri Levent AYTEKİN Yarışmayı  3. Olarak kazanan Kocaalan Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri Neslihan TAY,Muammer DİNÇ,Mehmet ÖZCAN ANDİÇ,Mehmet Yusuf AKÇAKAYA’ya ödül olarak  kol saati ve üçüncülük kupasını verdi.

Yarışma sonrasında değerlendirme yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahsum BURUCU  Öğrencilerin her alanda başarısını artırmaya çalıştıklarını ifade  etti. BURUCU “İlçemiz Ortaokulları arasında, öğrencilerin  görev ve sorumluluk duygularının gelişmesini, toplum içerisinde kendilerini doğru ifade edebilmelerini, hızlı ve doğru karar verebilmelerini  ve centilmence rekabet edebilmelerini geliştirmek amacı ile bilgi yarışması düzenlendik. 

Sosyal etkinliklerin ve diğer ders faaliyetleri kapsamında, öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine göre kendilerini geliştirmelerine yardımcı olduklarını belirtti.Mili Eğitim Müdürü Mahsum BURUCU,“ Bu yarışma ile ilçemizin en ücra yerindeki okullarımızın  Merkez okullarımız ile birlikte finale kalması ilçemizin Doğusu-Batısı,Kuzeyi-Güneyi arasında eğitim bakımından fazla bir fark olmadığını ortaya çıkarmıştır. Öğrencilerimizin başarısının aynı zamanda ilçemiz okullarında görev yapan meslektaşlarımızın da başarısı olduğu ve mesleki performanslarının yansıması olduğu unutulmamalıdır. Öğrencilerde öğrenmenin sadece ders faaliyetleri ile sınırlı kalmaması, ders dışında da farklı yöntemlerle öğrenmenin sağlanması ve pekiştirilmesi, öğrencilerimize özgüven ve sorumluluk duygusu kazandırmak ve bilimsel, sosyal, kültürel ve sanatsal alanlarda faaliyet yapma imkanı sağlamak amacıyla çeşitli yarışmalar düzenlemekteyiz.Bugün de böylesi güzel bir organizasyonun finalini yaptık. Bu yarışmaya katılan öğrencilerimizikutluyorum. Böylesi güzel ve anlamlı organizasyonun yapılmasında emeği geçen başta Şube Müdürlerim Neriman İLHAN ve Nesim BİLTEKİN,ekip arkadaşlarım Ramazan ÖZYURT,Ayşe KESKİN, olmak üzere komisyonda yer alan idarecilerimize, öğretmenlerimize ve bu yarışmaya katılan tüm öğrencilerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ayrıca ilçemizdeki finalde dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ediyorum ” şeklinde konuştu. BURUCU “Ekip çalışmasının önemini bu yarışmada da görmüş olduk. Bu sadece bilgi yarışması olarak değerlendirilmemelidir.Yarışmanın dönütlerinin eğitim alanında ilçemizi bir basamak daha yükseğe çıkaracağına inanıyorum. Bilgi yarışmasının İlçemizde ilk defa yapılması münasebetiyle bizim için oldukça heyecanlı ve anlamlı bir çalışma olduğunu düşünüyorum.Buna benzer etkinliklerle öğrenmeyi daha neşeli  ve kalıcı hale getirmeyi başarabiliriz.Yeni ve gelişen Türkiyemiz’de temsil kabiliyeti yüksek,donanımlı bireylerin yetişmesi amacıyla Öğrencilerimize yönelik  etkinliklerimiz devam edecektir.”ifadelerini kullandı.Milli Eğitim Müdürü Mahsum BURUCU “Biz, Dicle olarak şanslıyız; çünkü önceliği eğitime vermiş, eğitimi bu memleketin kaderi olarak gören bir Kaymakamımız ve aynı zamanda Belediye Başkanımız var. Sayın Alparslan KILIÇ´ a, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve eğitime verdikleri desteklerinden dolayı  çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

13-04-201813-04-201813-04-201813-04-201813-04-201813-04-201813-04-201813-04-201813-04-2018

 

 

 13-04-201813-04-201813-04-201813-04-201813-04-201813-04-201813-04-201813-04-201813-04-2018

Dicle - 0412561 23 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.