DİYARBAKIR DİCLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programına Kaymakamımız Sayın Alparslan KILIÇ,İlçe Emniyet Amiri Levent AYTEKİN , İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mahsum BURUCU,Şube Müdürü Nesim BİLTEKİN,Daire Amirleri, Okul ve Kurum Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.   
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü

 

      18 Mart Pazar günü İlçe Kaymakamlık binası önünde düzenlenen törende, çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Sayın Alparslan KILIÇ, protokol üyeleri ile birlikte Şehit ailelerini ziyaret etti.  

    19 Mart Pazartesi günü Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda,Şükrü Ayna Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Sayın Alparslan KILIÇ tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Konuşmalarında  Çanakkale Savaşı’nın cesaret, fedakarlık, iman ve gurur abidesi olduğunu vurgulayan KILIÇ,”Bugün ülkemizde huzur, birlik ve düzen içinde yaşamamızı şehitlerimize borçluyuz. Bir olarak, birlik içerisinde hareket etmeye devam edeceğiz”ifadelerini kullandılar.

Program Çanakkale Savaşı Temalı şiir, müzik dinletisi ve tiyatro gösterileriyle sona erdi.

25-03-201825-03-201825-03-201825-03-201825-03-2018

 

 

Dicle - 0412561 23 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.