DİYARBAKIR DİCLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İNANÇ VARSA İMKAN DA VARDIR!

                Cumhurbaşkanımız  Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve Eşleri Hanımefendi Sayın Emine ERDOĞAN’ın  Türkiye genelinde başlatmış oldukları, İl Valimiz Sayın Hasan Basri GÜZELOĞLU’nun Önderliğinde, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan ASLAN, Kaymakam ve Belediye Başkanımız Sayın Alparslan KILIÇ’ın destek ve Yönergeleri ile İlimizde başlatmış olduğumuz OKUMA –YAZMA  SEFERBERLİĞİ ile ilgili;                 İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahsum BURUCU sınıf öğretmenleri ile yapmış olduğu geniş katılımlı toplantıda;‘’Kapısını Çalmadığımız , evine uğramadığımız Vatandaşımız kalmayacak’’ demişti.             BURUCU Ayrıca; ‘’Bu konuda seferber olan öğretmenlerimiz tespit ettikleri Okuma-Yazma bilmeyen vatandaşlarımızı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne yönlendirecek , kurslarımıza gelemeyeceğini belirten özellikle bayan vatandaşlarımızın evlerine öğretmenlerimiz gidecek ve bu seferberlik ruhuna uygun olarak  manasına uygun bir şekilde kurslarımız açılacaktır’’ dedi.         OKUL ÖNCESİ OKULLAŞMA ORANLARININ ARTIRILMASINA yönelik yine aynı aşk ve şevkle sahada kapı kapı dolaşılarak yapılan tespitlerde çocuklarımız Anaokulu ve Anasınıflarına alınarak Eğitimde kalite ve niteliğin artmasına yönelik faaliyetlerimiz de tüm hızı ile devam etmektedir.         BURUCU; ‘’Öğretmenlik Hukuki olarak sınırları çizilmiş bir meslek olmanın ötesinde; Manevi Sorumluluk Bilincini de içerisinde barındıran  Sosyal  ve duygusal bir gerçekliktir. Biz öğretmenlerin esas vazifesi; Yeni ve Güçlü Türkiye’nin ; Ahlaklı, Milli ve Manevi değerlerini geliştirmiş, Fikirlerini savunabilecek bilgi, beceri ,kültür ve ahlaki donanıma sahip neslini yetiştirmektir. Bizim ulaşamadığımız her çocuk ve her vatandaş zararlı yapı ve alışkanlıkların tuzağına düşmüş demektir, bu nedenle bizim vicdani sorumluluğumuz daha fazla olmalıdır.’’ dedi.       OKUMA-YAZMA SEFERBERLİĞİ ve OKUL ÖNCESİ OKULLAŞMA ORANLARININ ARTIRILMASI ÇALIŞMALARI İle ilgili ilçemiz Terkan Bölgesinde yer alan ve yoğun nüfusu olan bölgelerde bulunan; Arı İlk/ortaokulu, Döğer İlk/ortaokulu, Durabeyli İlk/ortaokulu, Meydan ilk/ortaokulu, Üzümlü İlk/ortaokulu, Taşlı İlkokulu, sergenli İlk/ortaokulu, kaygısız İlk/ortaokulu, Dede Ortaokulu, Karagömü İlk/ortaokulu, ve Dede İlkokullarımızı ziyaret eden BURUCU; ‘‘yapılan çalışmalarda özveri ile yüreklerini ortaya koyan idareci, öğretmen ve bütün çalışanlarımıza teşekkür ediyor, Dicle İlçemizin Eğitimdeki kalitesinin olumlu yansımalarını yakın zamanda göreceğimizden şüphem kalmamıştır’’ dedi.  
İNANÇ VARSA İMKAN DA VARDIR!

27-02-201827-02-201827-02-201827-02-201827-02-201827-02-201827-02-201827-02-201827-02-201827-02-201827-02-201827-02-201827-02-2018

Dicle - 0412561 23 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.